Знайомтесь з Грецією

САНТОРІНІ

тут захід і схід сонця обіймають Егейське море

На Санторіні і його островах-супутниках Мілосі, Мефані і Нісиросі і досі є діючи вулкани, в тому числі і єдиний в світі вулкан, кратер якого знаходиться у морі. Санторині, або Тера (Тира, Фіра), знаходиться на самому півдні Кікладського архіпелагу і насправді поєднує цілу низку островів, а саме Теру, Тирасію, Аспронісіо, Палеа Камені і Неа Камені.

Романтична подорож

Білі розкішні міста, побудовані на краю безодні, із мальовничими селищами, вимощеними бруківкою вуличками, казкової краси церквами, купаються у яскравому сонячному сяйві. Закохані пари щороку приїжджають на цей вулканічний острів у пошуках романтики і для того, щоб у теплих й пристрасних обіймах одне одного на одному з балкончиків Кальдери насолодитися незабутнім видовищем заходу сонця.

Саме цей остів є найулюбленішим маршрутом для весільної церемонії і медового місяця.

Варто відвідати

Фіра є столицею острова. Побудована посеред кальдери, на висоті 260 метрів над рівнем моря, з видом на блакитні води Егейського моря і острівець Неа Камені, місто ніби висить у небі. Поруч з Терою в кальдері розташовані Тиростефані, Імеровіглі і Ія.

Ія – це перше в Греції поселення, визнане національною спадщиною. Ію можна назвати витвором мистецтва завдяки фантастичному вулканічному рельєфу. Не менш вражаючими є менш відомі селища Акротирі, Меса Вуно з його знаменитими археологічними пам’ятками, Піргос, Картерада, Емпоріо, Амуді, Фінікья, Періса, Періволос, Мегалохорі, Камарі, Месарія і Моноліфос.

СУНІО

Суніо – це мис, розташований на південній околиці Аттіків. Розташований практично вертикально від моря на великій висоті. Невідомий архітектор, вірогідно той самий, який побудував афінський район Тісіо, розташований за північним схилом Акрополя, прикрасив храм Посейдона скульптурами з уславленого мармуру з острова Парос, що зображають подвиги Тесея, а також бої Кентаврів та Гігантів. Все, що зберіглося і було врятовано, зараз знаходиться в Музеї Лавриону, тоді як вражаючі Куроси – приголомшливої краси статуї оголених атлетів, наразі зберігаються в Національному Археологічному Музеї Афін.

Що цікавого: Поєднайте свій візит з підбадьорливим зануренням в море на невеликому пляжі, що знаходиться в тіні храму Посейдона або на сусідніх пляжах Легрени, чи Лаврио. Смакуйте свіжу рибу та морепродукти в маленьких романтичних тавернах. Насолоджуйтесь разом із своєю половинкою одним із найкрасивіших заходів сонця Аттіки на тлі стародавнього храму та з видом на блакить найкрасивішого в світі моря.

Олімпія

Одного візиту до місця, де вперше з’явились Олімпійські ігри, замало. Адже велич давньогрецької культури вражає. У цьому куточку Пелопоннеса ви неодмінно маєте вшанувати батька всіх богів Зевса на його святому місці. Тільки уявіть, як перед вами постає одне з 7 чудес Стародавнього Світу – статуя Зевса висотою 13,5 метрів, виконана з золота і слонової кістки скульптором Фідієм. Вас переповнить відчуття захоплення, коли ви побачите відому статую Гермеса Олімпійського. Ви відчуєте блиск, славу і мудрість культури, яка підкорила весь світ. Тут почнеться ваша подорож у минуле, до величі Стародавньої Греції.
Готові? Поїхали.

Метеора

Метеора – це другий за величиною центр чернецтва і паломництва на території Греції після гори Афон. Численні історичні джерела засвідчують, що колись тут було тридцять релігійних громад, але до сьогоднішнього дня тільки шість з них збереглися і доступні для відвідування.

У цих монастирях паломники та туристи можуть помилуватись відреставрованими та вцілілими давніми фресками. У 1989 році ЮНЕСКО занесла Метеора до Каталогу пам’яток світового спадку як природне надбання виключного просвітницького значення.

Свята Гора

Гора Афон

Свята Гора є однією із найважливіших частин Греції із безсумнівною світовою славою, завдяки своїм національним, історичним, теологічним, християнським, лінгвістичним та художнім цінностям і традиціям. Це самий східний із трьох півостровів Халкідіки і він поділяється на 20 регіонів, де відповідно домінують 20 суверенних монастирів. Довжина його складає приблизно 60 км, ширина від 8 до 12 км, а площа – приблизно 360 м². Назва та давня історія Святої Гори опивиті багатьма міфами та легендами.

Цікаво знати

На сьогодні на Афоні є 20 діючих монастирів, ієрархічний порядок яких було встановлено у 18 столітті: 1. Монастир Велика Лавра; 2. Монастир Ватопед; 3. Монастир Івірон; 4. Монастир Хіландар (сербський); 5. Монастир Діонісія; 6. Монастир Кутлумуш; 7. Монастир Пантократор; 8. Монастир Ксиропотаму; 9. Монастир Зографу (болгарський); 10. Монастир Дохіар; 11. Монастир Каракал; 12. Монастир Філофей; 13. Монастир Симонопетра; 14. Монастир Святого Павла; 15. Монастир Ставронікіта; 16. Монастир Ксенофонт; 17. Монастир Григорія; 18. Монастир Есфігмен; 19. Монастир Пантелеймона (російський); 20. Монастир Констамоніт.

Столицею Святої Гори вважається Кар’єс, де знаходиться Священна Епістасія і губернатор Афона, яких підкоряється Міністерству закордонних справ і несе відповідальність за сумлінне виконання положень Статуту та за порядок і безпеку. Сьогодні всі монастирі і святині Афона можна відвідати, виключно чоловікам (жінкам заборонено навіть наближатись до узбережжя), однак лише після попереднього узгодження із ченцями та отримання спеціального дозволу, діамонітиріону.

 

АРАХОВА

На хребті Парнасу протягом століть гордо височіє місто Арахова з його кам’яними будиночками, мальовничими вимощеними вулицями, неймовірною природною красою, традиціями, насиченим нічним життям та місцевими делікатесами. Любителі зимових видів спорту і природи, та всі, хто просто хоче зануритись у міфічний образ цього міста, щороку приїжджають сюди взимку.

Готові до подорожі?

Забронюйте наступний доступний рейс
Забронювати